Vybavení členů zásahové jednotky

Každý člen zásahové jednotky je vybaven:

Pracovním stejnokrojem PS II

PS II (k textu o osobnim vybaveni)

Zásahovým oděvem který se skládá z vícevrstvých kalhot a vícevrstvého zásahového kabátu.
Jednotka používá tyto : Fénix II ; Fireman V; Fireman IV

Fenix II (k textu o osbnim vybaveni)

Zásahovou hasičskou přilbou

V naší jednotce jsou nejčastěji zastoupeny zásahové přilby od polské firmy Kalisz ale také Gallet F1 S.

prilba Gallet F1 S (k textu o osobnim vybaveni)prilba Gallet F1 S (k textu o osobnim vybaveni)

Zásahovou obuví

Nejčastěji jsou naši hasiči vybaveni zásahovou holeňovou obuví od české firmy „Zeman“ ale někteří členové zásahové jednotky přechodně využívají obuv od firmy „Sam“.

Pracovním polohovacím pásem

Každý člen jednotky je vybaven osobním pracovním polohovacím pásem s karabinou typu HMS pro případnou sebezáchranu.

Zásahovými rukavicemi

Hasiči jsou vybaveni buďto koženými zásahovými rukavicemi nebo vícevrstvými Nomexovími rukavicemi od české firmy „Holík“.

Nomexovou kuklou

Hasiči jsou také vybaveni nehořlavou Nomexovou kuklou proti plamenům které rozí nejvíce při bytových požárech.

Radiostanice

Jednotka je vybavena radiostanicemi pro pásmo VHF  134-174  MHz.
Naše jednotka je vybavena dvěma druhy radiostanic a to ručními a mobilními nebo chcete-li vozidlovými radiostanicemi.

HYT TC-700 (k textu o radiostanicich)Jako ruční radiostanice využívá naše jednotka radiostanice od firmy „HYT“ a to přesně typ „TC-700“. Jedná se o ruční 16 kanálovou podporující Sel5 a splňující nejpřísnější normy na odolnost při užívání u hasičů.  Jednotka jich má v užívání 6 kusů a využíváme je především při komunikaci hasičů mezi sebou na místě zásahu na kanálu „K“ ale lze je využít také například pro komunikaci velitele jednotky nebo velitelů družstev s Krajským operačním a informačním střediskem v Kladně. Všechny tyto ruční radiostanice jsou navíc vybaveny přídavnými mikrofony pro snazší obsluhu radiostanice umístěné v kapse zásahového obleku.

Motorola GM-360 (k textu o radiostanicich)Dále je naše jednotka vybavena mobilními nebo chcete-li vozidlovými radiostanicemi od firmy „MOTOROLA“ a to přesně typ „GM-360“. Tento typ radiostanice je 255 kanálový podporující Sel5, je vybavena vícemístným alfanumerickým displejem na těle radiostanice, mikrofon pro zaklíčování  je vybaven klávesnicí pro zasílání kódů typické činnosti. Naše jednotka má umístěné tyto radiostanice ve všech zásahových vozidlech máme jich tedy v užívání 4 kusy. Tyto radiostanice primárně využíváme ke komunikaci s „KOIS“ se sídlem v Kladně a to jak k fónické radiokomunikaci  tak ke komunikaci pomocí kódů typické činnosti tzv. statusů které velice usnadňují a urychlují vedení radioprovozu mezi jednotkou a „KOIS“. Využití těchto radiostanic je sice využíváno naší jednotkou primárně ke komunikaci s „KOIS“ ale dá se také využít po patřičné změně kanálu na radiostanici také pro komunikaci na místě zásahu stejně jako ruční radiostanice.

Svítílny

NSvitilny Maglite Ex a svitilny Eurolamp DL 306 (k textu o svitilnach)aše jednotka je vybavena 2 kusy svítilen Mag-lite Ex které se dají použííít v prostorách s nebezpečím výbuchu.

Dále jsme vybaveni 2 kusy svítilen Eurolamp DL 306 které mají udávaný dosvit až 2 kilometry.

Svitilny Maglite Ex a svitilny Eurolamp DL 306 (k textu o svitilnach)Nejstarší svítilny které naše jednotka využívá jsou svítilny Eurolamp s halogenovou žárovkou ty využíváme dnes již minimálně kvůli slabé výdrži akumulátorů.

Vybavení pro práci na vodě

Jednotka je také patřičně vybavena i pro práci na vodě. Toto vybavení využíváváme například pro záchranu topících se lidí a zvířat nebo pro evakuaci ohrožených lidí při povodních. K těmto pracím využíváme:

Nafukovací člun Zodiac  Zoom  a motorem
Tento člun nám slouží k evakuaci osob, záchraně osob a záchraně zvířat například přimrzlých labutí v zimním období. Člun je pro 6 osob a pro jeho pohyb můžou být použita buď pádla ( 6 kusů ) a nebo motoru který se zavěšuje na zadní část člunu. Člun byl zakoupen za finančního přispění nadačního fondu Zlatá Praha.

člun Zodiac Zoom (k textu o vybavění pro práci na vodě)

Plovací vesty Hiko
Tyto vesty slouží jak pro bezpečnost zasahujících  hasičů tak zachraňovaných osob. Vesty jsou patřičně předimenzované tak že zasahující hasič může v případě potřeby skočit do vodního toku a zachytit topící se osobu a přitom je vesta oba bezpečně udrží nad hladinou. Těchto vest máme ve výbavě 6 kusů.

plovací vesty Hiko (k textu o vybavení pro práci na vodě)

Ochranné přilby Descent pro práci na vodě a neoprenové rukavice Hiko
Při práci na vodě hrozí i nebezpečí úrazu hlavy zasahujících hasičů a proto jsme vybaveni 6 kusy ochranných přileb Descent. Pro práci na vodě vlastníme také neoprenové rukavice Hiko které nám  poskytují teplo na ruce při práci v ledové vodě a také patřičnou ochranu proti poranění rukou od ostrých kamenů. Rukavic máme ve výbavě 6 párů.

přilby Descent a neoprenové rukavice Hiko (k textu o vybevení pro práci na vodě)

Házecí pytlík Hiko
Házecí pytlík se používá při záchraně topících se osob. Házecí pytlík obsahuje plovoucí lano které se drží na hladině a topící se osoba se ho může zachytit a hasiči ho mohou vytáhnout na břeh či do člunu.

hazecí pytlík Hiko (k textu o vybevení pro práci na vodě)

Prsačky Dunlop
Ty využíváme například při čerpání vody po povodních kdy se hasiči musí pohybovat v hluboké vodě  nebo při odčerpávání zatopených sklepů například kvůli prasklému vodovodnímu potrubí. Ve výbavě máme 3 kusy těchto prsaček.
Prsačky Dunlop (k textu o vybavení pro práci na vodě)